Instrukcja czyszczenia Epson Be S9

Instrukcja czyszczenia Epson Be S9 jest ważnym elementem konserwacji drukarki. Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności czyszczących, należy upewnić się, że drukarka jest wyłączona i wyłączone są wszystkie przewody zasilania. Następnie należy wyjąć wszystkie elementy wyjmowane, takie jak tusz i toner. Następnie należy wyczyścić wszystkie części drukarki, w tym wszystkie elementy druku, kartridże, rolety i inne części. Należy używać tylko czystej i suchej szmatki, aby uniknąć zarysowania lub uszkodzenia powierzchni. Przed włożeniem wszystkich części do drukarki, należy je dokładnie wysuszyć. Instrukcja czyszczenia Epson Be S9 również zaleca czyszczenie drukarki co najmniej raz w miesiącu, aby zapobiec uszkodzeniom i zwiększyć jej trwałość.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja czyszczenia Epson Be S9

 • Nowa stylistyka piecyków w obudowach z Ceramiki Majolica

  Unikalny włoski Design, piękny wygląd

  Wyjątkowa łatwość obsługi i montażu

  Niskie koszty eksploatacji

 • Wizja ognia z trzech stron

  Największa szyba na rynku urządzeń na pellet

  Nowoczesna stylistyka

  Najnowsze rozwiązanie techniczne

  Tylko 25 cm grubości, można zamontować nawet w sypialni

  Zamknięta komora spalania

  Idealne rozwiązanie do domów pasywnych

  Pełna automatyka pracy, programator tygodniowy

  Powietrzny piec na pellet z DGP 

  4 sterowane termostatem kanały DGP

  Możliwość ogrzewania całego domu

  Idealny do domów z rekuperacją

OFICJALNY DYSTRYBUTOR


Z dumą informujemy, iż firma INTELIGENTNE OGRZEWANIE jest w Polsce wyłącznym importerem Piecyków Eva Calor.


Jeśli wydruki są wyblakłe lub brakuje na nich punktów, można rozwiązać te problemy, czyszcząc głowicę drukującą, co zapewnia prawidłowe dostarczanie tuszu przez dysze.

Głowicę drukującą można wyczyścić z poziomu komputera za pomocą programu narzędziowego Head Cleaning (Czyszczenie głowicy) lub z poziomu drukarki za pomocą przycisków.

Uwaga:

Przeprowadź test dysz, aby zlokalizować ewentualne wadliwe kolory; pozwoli to na wybranie kolorów odpowiednich dla funkcji czyszczenia głowicy drukującej.

Podczas drukowania kolorowych obrazów, można korzystać z czarnego tuszu.

Ponieważ operacja czyszczenia głowicy drukującej powoduje zużycie tuszu w niektórych pojemnikach z tuszem, głowicę powinno się czyścić tylko wtedy, kiedy spada jakość wydruku; na przykład wtedy, kiedy wydruk jest zamazany lub kiedy kolor jest niepoprawny lub go brakuje.

Aby sprawdzić, czy czyszczenie głowicy drukującej jest konieczne, należy użyć programu narzędziowego Nozzle Check (Test dysz). Pozwala to zaoszczędzić tusz.

Czyszczenie głowicy może nie być możliwe, jeśli tusz jest na wyczerpaniu. Czyszczenie głowicy nie jest możliwe, jeśli brakuje tuszu. Wymień pojemniki z tuszem w odpowiedniej kolejności.

Korzystanie z programu narzędziowego Czyszczenie głowicy w systemie Windows

Wykonaj poniższe czynności, aby wyczyścić głowicę drukującą za pomocą programu narzędziowego Head Cleaning (Czyszczenie głowicy).

Upewnij się, że kontrolki nie wskazują żadnych błędów.

Kliknij prawym przyciskiem myszy znajdującą się na taskbar (pasek zadań) ikonę drukarki, a następnie kliknij polecenie Head Cleaning (Czyszczenie głowicy).

Jeśli ikona drukarki nie jest widoczna, postępuj zgodnie z informacjami dotyczącymi dodawania ikony, zawartymi w następnej sekcji.

Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie.

W trakcie cyklu czyszczenia kontrolka miga. com/onlineguides/pl/b42wd/html/files/mark_ca. gif"/>Przestroga:

Zabrania się wyłączania drukarki, kiedy kontrolka

W celu utrzymania jakości wydruku zaleca się drukowanie kilku stron co jakiś czas.

Jeśli jakość wydruku nie poprawia się, upewnij się, czy wybrałeś odpowiedni kolor zgodnie z wynikiem testu dyszy.

Jeśli po czterokrotnym wyczyszczeniu głowicy drukującej jakość wydruku nie ulegnie poprawie, wyłącz drukarkę i pozostaw ją wyłączoną przez co najmniej 6 godzin. Następnie ponownie wykonaj test dysz i, w razie potrzeby, wyczyść głowicę. Jeśli jakość wydruku nie ulegnie poprawie, skontaktuj się z pomocą techniczną firmy Epson.

Korzystanie z programu narzędziowego Czyszczenie głowicy w systemie Mac OS X

Przejdź do okna dialogowego programu Epson Printer Utility 4.

Kliknij przycisk Head Cleaning (Czyszczenie głowicy) w oknie dialogowym Utility (Program narzędziowy). com/onlineguides/pl/b42wd/html/files/step_4. gif"/>

Jeśli jakość wydruku nie poprawia się, upewnij się, czy wybrałeś odpowiedni kolor zgodnie z wynikiem testu dyszy.

Korzystanie z przycisków drukarki

Aby wyczyścić głowicę drukującą za pomocą przycisków drukarki, wykonaj opisane poniżej czynności.

Przytrzymaj przycisk przez trzy sekundy. com/onlineguides/pl/b42wd/html/images/hc3220042u. gif"/>

Drukarka rozpocznie procedurę czyszczenia głowicy drukującej, a kontrolka zacznie migać.

Kiedy kontrolka przestanie migać, wydrukuj wzór testu dysz, aby sprawdzić, czy głowica jest czysta.

Drukarka atramentowa ma to do siebie, że często długo nieużywana przestaje drukować z oczekiwaną jakością, pojawiają się braki koloru, często pomimo włożonego nowego tuszu. Zobacz co wtedy zrobić.

W moim przypadku do zatkania dysz, bo z takim zjawiskiem mamy tu do czynienia, doszło w przypadku drukarki EPSON a dokładnie w modelu SX 440W.

Jest to urządzenie wielofunkcyjne 3w1 z bardzo tanimi zamiennikami. Z tej informacji od razu wynika że głowice drukujące są zintegrowane z drukarką a nie z poszczególnymi kartridżami.

Zasychające drobiny tuszu w dyszach powodują ich zatkanie a w efekcie blokadę przedostawania się tuszu na kartkę papieru. Pojawia się zatem pytanie:

Jak wyczyścić dysze głowicy drukującej?

W mojej drukarce jest to dość proste. Koszyk z głowicą drukującą po wyjęciu tuszy wygląda następująco: 

Jak widać na zdjęciu tusz z pojemników do głowicy pobierany jest przez małe otwory w stożkowych ( nie wiem jak się to fachowo nazywa) bolcach. Czyszczenie natomiast polega na przepłukaniu całego układu od wspominanych stożków do ujścia tuszu z głowicy. W celu tym za pomocą profesjonalnego zestawu:) w postaci niewielkiej strzykawki z cienką przedłużką (zwykły wężyk o takiej średnicy aby dość szczelnie został nałożony na stożki pobierające tusz)

Pamiętajmy że środek czyszczący którym w moim przypadku okazał się Alkohol izopropylowy - izopropanol (IPA) dostępny w każdym sklepie dla elektroników. Jest to płyn zawierający skażony alkohol etylowy o bardzo wysokim stężeniu. Aktualne ceny znajdziecie np tu: http://www. pl/;szukaj-IPA

Alkohol wprowadzamy do dyszy po czym go odsysamy, pod udrożnieniu przepłukałem jeszcze dysze jednokierunkowo. Jak łatwo zauważyć alkohol będzie się z dysz wylewał zatem podkładamy coś w co zostanie wchłonięty, w moim przypadku sprawdził się ręcznik papierowy.

Korzystając z okazji wyjąłem ociekacz z gąbką znajdujący się pod prowadnicami głowicy, przeczyściłem go również przy użyciu IPA oraz gąbki dłużące doczyszczenia głowic.

Czas naprawy ok 15 minut.

Efekt przywrócona drożność dysz i poprawiona jakość druku.

Instrukcja czyszczenia Epson Be S9

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja czyszczenia Epson Be S9

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja czyszczenia Epson Be S9